K mediálním ohlasům workshopu z projektu „Komplexní výzkum o situaci rodin a seniorů“ zveřejňujeme prezentaci

Workshop VÚPSV, který 13. prosince 2021 představil výsledky výzkumu VÚPSV „Úplné rodiny s dětmi“, přilákal značnou pozornost i v řadách novinářů.  Kromě linků na dva masmediální ohlasy zmíněného workshopu nabízíme plné znění obsáhlé prezentace.

 

Ze zprávy ČTK shrnující zmíněný workshop VÚPSV zaujala další novináře zejména zjištění o finančních dopadech koronavirové pandemie na rodiny v ČR.   Uváděny jsou například závěry, že se za pandemie zhoršil příjem zhruba čtvrtině úplných rodin s dětmi v Česku nebo že krize zatím měla těžší dopady na psychiku lidí, výuku dětí nebo slaďování práce a rodiny než na rozpočty úplných rodin (tedy takových, kde partneři žijí v manželství či nesezdaném partnerství, bydlí se svým protějškem a potomky a nemají další děti v jiné domácnosti).

Workshop Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí ze 13. prosince 2021 představil výsledky výzkumu realizovaného v rámci projektu „Komplexní výzkum o situaci rodin a seniorů (2018–2022)“.

Zveřejňujeme zde plné znění prezentace čtyř výzkumných pracovnic VÚPSV – Věry Kuchařové, Olgy Nešporové, Kamily Svobodové a Jany Paloncyové. Tato prezentace byla využita při zmíněném workshopu.

 

Linky k dosavadním mediálním ohlasům workshopu VÚPSV:

– web měsíčníku Týden: https://t.tyden.cz/rubriky/domaci/ctvrtine-uplnych-rodin-se-v-epidemii-zhorsil-prijem-a-14-procentum-zlepsil_555081.html

– webový portál rozhlasové stanice ČRo Radio Prague International:

https://cesky.radio.cz/vyzkum-ctvrtine-uplnych-rodin-se-v-epidemii-zhorsil-prijem-a-14-procentum-8736630

Kategorie Aktuality CZ.